-

Imagine Cup 2012 Avustralya-3

Yarışma organizasyonu Sidney’in en büyük konferans merkezi olan Convention Center’da oldu. Otelimiz konferans merkezine çok yakındı. Aradaki meşhur Darling Harbour ve gidiş yolu ve şehrin belli noktalarına Imagine Cup bayrakları asılmıştı. Onları görünce daha da heyecanlanıyorduk ve bu hazırlıklar bizim için yapılmış hiss,i mutluluk veriyordu :)İlk gün sabah erkenden konferans merkezine gidip kayıt yaptık.Bize orda t-shirt,çanta,kalem vs. gibi hediyeler verdiler. Sunum yapacağımız yeri ve stand alanlarını gezdik. Takımların çoğu oradaydı.Repharm baskılı t-shirtlerimizi giyerek gitmiştik.Bayağı bir röportaj yapıldı bizimle,ekibimiz çok ilgi çekiyordu.Daha öncedenprojemizi öğrenmiş olarak geliyordu kimileri. Imagine cup tahtasını herkes birşeyler yazıyordu biz de projemizin logosunu çizdik tahtaya.

 

İlginç ilginç resimler çektik.Bağırdık,şarkılar söyledik,insanlarla tanıştık.O gün en eğlenceli günlerdendi. Her şeyi çok güzel organize etmişlerdi.

Repharm sloganını seslendirirken:

Röportajımız:

Akşamında açılış yemeği ve ceremony vardı. Çok ihtişamlı bir salonda Imagine Cup 2012’nin açılışını hep beraber yaptık. Sanki televizyondan izliyor gibiydim. Ortam çok hareketli ve eğlenceliydi. Açılış Avustralya Başbakanının hoşgeldiniz konuşması,Microsoft Avustralya’nın yöneticileri ve devamında Microsoft geliştirme bölümü genel başkan yardımcısı Walid Abu-Hadbanın konuşması,Akademik programlar yöneticisi Moorthy Uppaluri’nin konuşması,geçen senenin birincisinin konuşması ile devam etti. Orada olduğum ve onları dinleme fırsatına sahip olduğum için kendimi çok şanslı hissettim. Hepsinin söylediği ortak bir şey vardı “Imagine Cup is  not the end,Imagine Cup is beginning” ve şu cümleler hoşuma gitmişti “Look at your right,look at your left ;new Bill Gates is right here in this room”. Bu  gecede bizi o kadar yücelttiler ki nerdeyse  havalara uçacaktık :)Dünyadaki en zeki,en yaratıcı insanları, dünyayı değiştirecek insanlar bu odada bir araya gelmiş…. gibisinden konuşmalar yapıyorlardı. Veee gecenin sonunda mutlu haber bize bütün yarışmacılara Nokia Lumia 800,Windows Phone 7 telefon vereceklerini açıkladılar, tabi inanamadık, çok sevindik. Projemizi geliştirmek üzere Nokia sponsorluğunda bir Wp7 telefonumuz vardı,Wp7 geliştirmesini de ben yapıyordum, duygusal bir bağlılık oluşmuştu aramızda telefonla :)Yarışma sonunda ayrılacaktım telefondan ama bize o telefonun aynısından verince havalara uçtum. Artık uygulamalarımı kendi telefonumda görebiliyorum.İnanılmaz bir zevk, yarışma sponsorumuz Nokia’ya burdan şükranlarımızı iletiyoruz:Hemen ceremony bitiminde de telefonlarımızı aldık.Bu mutlu haberle günü sonlandırmış olduk :)

Yarışmadan önceki son gece idi bu gece,vee biz heyecandan yerimizde duramıyorduk ,aklıma geldikçe karnıma sancılar giriyordu.Otele döndükten sonra da son olarak vereceğimiz setleri hazırladık(içinde proje raporu,broşür,a3 afişler,stand malzemleri,bayraklar,baskı kalemler, ve rozetler vardı).Odada toplanıp Mustafa Hocamız ve Nihat Hocamıza demo sunuşlar yaptık.Son sunumumuzu çok iyi yaptığımızı ben de hissettim, keza Mustafa Hoca çok beğendi, çok gelişme kat ettiğimizi söyledi. Sonrasında demo soru-cevap yaptık ,muhtemel soruları hocalarımız bize sordular biz de cevapladık,olabilecek herşeyi tartıştık. Sonra hocalarımız yoğun ısrarı üzerine odalarımıza dağıldık, yarın dinç olmamız gerektiğini söylüyorlardı, ondan önceki gecelerde de hep gesaate kalıyorduk, bayağı yorgunduk.

Yazı dizisi devam edecek…

Category: Genel, Imagine Cup

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*